Verschil
door Jan K. alias Afanja op 04 mrt 2010 om 09:39 uur, onder bloemen & planten, weerbeeld
Ik heb mijn weercijfertjes van de afgelopen winter nog niet volledig uitgewerkt, maar duidelijk is wel dat het ook in ons tuintje een koude winter was. Het langjarig gemiddelde (1971-2000) ligt in ons tuintje ‘s winters rond de 2,6 ºC. In de afgelopen winter ben ik uitgekomen op -0,4 ºC. Het verschil met de warme winter van 2007-2008 is enorm, toen kwam de gemiddelde temperatuur uit op 4,2 ºC. Dat heeft zo zijn gevolgen voor de natuur.
Onze prunus, die normaal gesproken ergens in april bloeit, laat op dit moment nog geen teken van leven zien …

Op 4 maart 2008 barstten de roze bloemetjes aan alle kanten open …

Ik ben benieuwd wanneer hij dit jaar gaat bloeien …

maart 4th, 2010 on 10:22
Bloeien gaat deze zeker, komt vanzelf goed.
(mits niet bevroren).
De onderste foto met de bloemen tegen de blauwe lucht is prachtig.
maart 4th, 2010 on 10:39
Het is duidelijk een laat voorjaar, ook in de boerenwerkzaamheden. Toch zie je langzaam de weilanden van bruin naar groen kleuren.
maart 4th, 2010 on 11:08
Ben via via op je site terecht gekomen én blijven hangen. Zit zeer goed en boeiend in elkaar. Bovendien staan er knappe foto’s tussen. Je ziet me hier zeker nog terug. Proficiat ! Grtz,
maart 4th, 2010 on 13:19
Leuk en mooi die verschillen Jan. Neen bij ons ook net als bij jullie geen teken van leven (lees bloesem) maar dan ook wellicht minder kans op bevroren bloesem en laten we dit jaar nu eens een vet pruimen/perzikken en ander fruit jaar hebben….
maart 4th, 2010 on 13:45
Mooi die prunus Jan!
Ik denk dat met het mooie weer van de afgelopen dagen dat de prunus niet lang meer op zich zal laten wachten!
groetjes,
Elmar
maart 4th, 2010 on 15:04
Zodra de kou van de komende dagen voorbij is, springt hij vast open. Dan knalt waarschijnlijk de hele natuur naar buiten.
Hopelijk kun je de prunus weer tegen zo’n strak blauwe lucht fotograferen, want dan is hij op zijn mooist.
maart 4th, 2010 on 15:07
Je ziet steeds meer tekenen van het voorjaar, dus de mooie bloemetjes van jou prunes zullen binnenkort ook weer volop te zien zijn.
Je gaf het zelf al aan met je tekst bij de mooie foto van de kievieten.
maart 4th, 2010 on 16:00
Already?!?!?! Wow! So beautiful. We have 2-4 more weeks to see such things here.
I love that blue sky behind the pink.
maart 4th, 2010 on 16:06
@Louise:
About the blooms: I made the first photo today. The 2nd and 3rd photo were made on march 3, 2008, when we had a very warm winter.
maart 4th, 2010 on 17:25
Wat in het vat zit Jan…… en het is alvast genieten met deze foto’s. Nog even geduld het komt echt, groetjes
@ de tram stopt uiteraard op Cathedral Square
maart 4th, 2010 on 18:51
Ik geloof dat echt alles aan de late kant is. En we hebben dus nog veel tegoed in het voorjaar.
maart 4th, 2010 on 21:00
Dat zal vast nog wel ff duren vrees ik. prachtig gezicht altijd.
Maar de laatste dagen niks te klagen over het weer, het was zo mooi blauw vandaag, alleen jammer dat ik moest werken, maar goed om ff te fietsen was lekker.
Ga in het weekend eens uitgerbeid in de tuin kijken, maar heb nog maar weinig in de knop gezien.
groetjes en gezellige vrijdag.
maart 5th, 2010 on 14:32
Wat leuk dat je deze verschillen zo goed laat zien. Ja en de koude dit weekend zal het ook weer vertragen