Donker
door Jan K. alias Afanja op 15 nov 2009 om 15:23 uur, onder landschap, weerbeeld
Hoewel we nog een maandje moeten wachten voordat we echt kunnen spreken van de donkere dagen voor Kerst, heb ik het gevoel dat we er al midden in zitten. Met uitzondering van gistermiddag heb ik de zon hier niet gezien deze week. In mijn computerhoekje heb ik het geen dag zonder kunstlicht kunnen stellen. Een paar plaatsgenoten hebben me er donderdagavond op gewezen, dat de zon hier vanaf een uur of vier ‘s middags nog wel degelijk even heeft geschenen, maar voor mij was hij hier op dat moment echter al niet meer te zien, omdat hij al achter de huizen was gezakt. Voor het overige bleef het beperkt tot een enkel straaltje dat door het wolkendek wist heen te breken, zoals dat ook vandaag weer het geval is …

Gelukkig heb ik nog voldoende bezigheden binnenshuis om de komende week, die er – met hopelijk af en toe een lichtpuntje – ook weer somber uit lijkt te zien, goed door te komen, want videobewerking vreet tijd. We moeten er maar weer het beste van zien te maken!
november 15th, 2009 on 15:40
Het wordt even wachten tot de dagen weer gaan lengen. Tot de lente duurt nog ff. Dan gaan we weer lekker de natuur in.
november 15th, 2009 on 15:52
Samen met jou kijken er weer vele mensen uit naar het lengen der dagen.
Gelukkig dat je je niet snel verveelt binnenshuis en weet je er het beste van te maken.
Vooral veel kunstlicht aandoen dat is heel belangrijk tijdens deze donkere dagen. En vooral in deze tijd van spaarlampen en LED verlichting moet dat kunnen toch?
Prachtig het silhouet van deze boom met aan weerszijden een streepje extra licht. Mooi kenmerkend neergezet voor deze tijd van het jaar.
november 15th, 2009 on 16:35
Je hebt het enige straaltje goed te pakken gekregen!
Gelukkig dat er binnen genoeg te doen is. Al was het alleen maar het schaatsen.
november 15th, 2009 on 16:50
Ja, zo’n zonnestraaltje moet je tegenwoordig met een lantaarntje zoeken.
november 15th, 2009 on 17:50
Ik ben gelukkig door de week niet thuis, dus zie het niet zo.
Maar kan het me wel voorstellen, een sprankje zon en je knapt gelijk alweer op.
Was vanmorgen maar van korte duur, helaas.
Ben er ook niet uit geweest, verveel me ook niet, alleen ben ik niet alleen met mijn hobby bezig:-(
maar met het huishouden…;-)
Gezellige avond en groeten.
november 15th, 2009 on 18:19
Welja joh, er is binnen ook genoeg leuks te doen. En ik kan er niets aan doen, maar ik vind dit sombere weer ook lekker, het hoort er helemaal bij. En Jetske zei het al, met de lichtjes aan is het binnen extra gezellig. En dit moet ik niet zeggen van mijn baas
Je foto vind ik geweldig. Als de prijs bestond mocht ie van mij gelijk uitgeroepen worden tot De Novemberfoto van het jaar!
november 15th, 2009 on 19:21
@Brimstone:
Dankjewel. Ik voel me vereerd!
november 15th, 2009 on 19:49
ja jan, dat merk ik hier ook vaak, als ik dan s’middags thuiskom staat de zon… als die er is aan de voorkant en zit ik te soezen
achter de pc weltevertsaan
november 15th, 2009 on 20:04
Vandaag weer een donkere dag dus een binnenzitdag.
Geen foto`s maar schaatsen gekeken vanmiddag.
Jammer dat Marianne Timmer haar droom uiteenspatte
Nog een gezellige avond
Aly
november 15th, 2009 on 22:21
Het is heel gek, hier in Drachten was het vanmiddag inderdaad donker, terwijl in Groningen d elucht toch echt open lag. Het lijkt erop dat we op dit moment gewoon op de verkeerde plaats zitten!
november 15th, 2009 on 22:29
Mooi standpunt, de boom lijkt eindeloos lang.
november 16th, 2009 on 09:30
Ja, maar toch is op de foto een lichtpuntje te zien. Het levert alleen niet veel op… maar als je binnen ook genoeg te doen hebt is het even doorbijten Jan… en je kans grijpen als het droog is, fijne dag
november 16th, 2009 on 09:54
Jouw foto geeft duidelijk de sfeer van november weer.
Ook ik vind dit de minste tijd van het jaar en van mij mogen de dagen weer gaan lengen.
november 16th, 2009 on 09:57
Mooi dez eenzame boom met het wolkendek er achter.
Eigenlijk was ik wel blij dat ik het weekend mocht werken